O nas


Hodowla „Z Łowickiego Księstwa” istnieje od końca 2004 roku. Ponad 25 lat mieszkają z nami różne psy. Od pewnego czasu mamy warunki dla realizacji marzeń – hodowli psów. Na samym początku wybór padł na Berneńskie Psy Pasterskie (wystarczy na nie spojrzeć i już wiadomo dlaczego, tak oddanego człowiekowi psa jak berneńczyk i jednocześnie tak urokliwego trudno nie pokochać od pierwszego wejrzenia).
Potem naszą uwagę przykuły Leonbergery.
Od 2008 roku przekonaliśmy się, że małe też jest piękne. Uroda chińskiego grzywacza jest nieco kontrowersyjna i … właśnie to zdecydowało o wyborze malucha do hodowli.
Od 2014 roku do naszej hodowli dołączyła kolejna rasa – Biały Owczarek Szwajcarski.
Z Berneńczykami w Arkadii
Początek prawdziwej hodowli to nasza założycielka hodowli berneńczyków Mł.Ch.Pl.Ch.Pl. Reni „Ze Spalonego Młyna”. Prawdziwa i dumna lady. Z pierwszego miotu pozostawiliśmy sobie dobrze zapowiadającą się suczkę Aurę. Wyrosła na śliczną, choć niesforną damę. Nie kocha wystaw ale zdobyła tytuł Championa Polski. Potem, tak jakoś niby przypadkiem, został u nas Baron. A po kilku latach do berneńczyków dołączyła również Fonda Jane z Łowickiego Księstwa.
Fajnie wygląda gromadka berneńczyków przy bramie.

 

Zakochaliśmy się również w Leonbergerach za sprawą ślicznej i przemiłej
Abry „Z Zielonej Wolicy” – Championki Młodzieży. Niestety z powodu kontuzji łapki (wypadek samochodowy) i lekkiego utykania zakończyła doskonale zapowiadającą się karierę wystawową.
Od 2008 roku zamieszkał z nami grzywacz chiński- Hortensja Dwie Tęcze a jakiś czas później dołączyła do niej Gentiana Lavandula.
W 2014 roku nową rasę w hodowli zapoczątkowała Szaga Jagodowe Bory – nasz pierwszy Biały Owczarek Szwajcarski. Mała zapowiada się na wspaniałą sukę hodowlaną zarówno pod względem zachowania jak i eksterieru.

 

Hodowla to nasze hobby, pozwalające oderwać się od stresu pracy chirurga i monotonii bycia agentem ubezpieczeniowym. Dzięki psom poznaliśmy bardzo dużo fajnych, pozytywnie zakręconych ludzi. A lekka nutka rywalizacji na wystawach pomaga zapomnieć o codziennych problemach.